מהו תהליך של יישור שיניים?

יותר ויותר אנשים כיום פונים לבצע טיפולים שונים אשר תכליתם יישור שיניים ושיפור האסתטיקה של הפה והלסת. יש את אלה אשר פונים לטיפולים אלה בשל בעיה רפואית כלשהי שהם סובלים ממנה, או שפשוט אין הם מרוצים מהמראה של הפה והפנים שלהם והם סבורים שטיפול של גשר בשיניים יכול להביא לכך שהם ייראו יותר טוב. מדובר בטיפול הדרגתי שהוא בעצם תהליך של כמה שלבים ובדרך כלל אורך בין שנה וחצי לשנתיים, תוך תלות בסיבה לביצוע הטיפול ובחומרת המצב.

מהם השלבים בתהליך של יישור שיניים?

השלב הראשון הוא כמובן פנייה של המטופל והתייעצות עם הרופא המומחה המוכנה אורתודנט. האורתודנט ישלח את המטופל לביצוע צילום פנורמי של השיניים, ובצילום יוכל האורתודנט לראות בדיוק את מיקום השיניים בתוך החניכיים וגם שיניים אשר כלואות ואינן יכולות לצאת. במקרים מסוימים זה השלב שבו על המטופל יהיה לעבור עקירה של שן או יותר משן אחת על מנת שהשיניים לא תפרענה לתהליך. במידה ואין צורך בעקירה – אפשר להתחיל את טיפול היישור הלכה למעשה.

ישנם כמה אביזרים אשר לוקחים חלק בטיפול יישור שיניים. כך למשל חיבור רסן לשיניים בשעות הלילה, או הנחת פלטה על השיניים המטופלות. ברובם המוחלט של הטיפולים יודבקו ריבועי ברזל על השיניים המטופלות ודרכם יושחל חוט ברזל דק מאד אשר יחבר ביניהם בדרך כזו שאפשר יהיה למשוך אותן ולקרב אותן זו לזו או להרחיק אותן זו מזו. המטופל יגיע לביקורים מדי כמה שבועות אצל האורתודנט אשר יבדוק את המצב ויעריך את קצב ההתקדמות. הוא כמובן יהיה זה שיקבל החלטות בנוגע לשינויים בטיפול.

כיצד יסתיים הטיפול?

לאחר כשנה וחצי או שנתיים, עת יעריך האורתודנט שהטיפול קרוב אל סיומו ואל מטרתו כפי שהוגדרה בתחילת התהליך – הוא יפנה את המטופל לביצוע צילום פנורמי נוסף שאותו ישווה לצילום הראשון שביצע. כך יוכל לוודא שבוצע יישור שיניים מושלם על פי הציפיות ויוריד את הריבועים או את האביזרים שהותקנו בפיו של המטופל לצורך היישור.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s